Офсетний друк - що потрібно знати
05.06.2023

Офсетний друк - що потрібно знати

Офсетний друк - це один з найпоширеніших методів друку, який використовується для масового виробництва друкованої продукції, такої як книги, журнали, брошури, листівки та інші документи.

Основна ідея офсетного друку полягає в тому, що спочатку створюється спеціальна металева пластина з зображенням, яке потрібно надрукувати. Ця пластина покрита спеціальною речовиною, яка притягує чорнило або фарбу. Потім пластина переносить це чорнило або фарбу на гумовий вал, а гумовий вал в свою чергу передає його на папір або інший матеріал, що друкується.

Офсетний друк має численні переваги:

 1. Висока якість друку: Офсетний друк забезпечує високу роздільну здатність і точність передачі зображення. Він здатен відтворити яскраві кольори, деталі і тонкі лінії, що робить його ідеальним для друку художніх творів, журналів, книг та інших високоякісних друкованих матеріалів.
 2. Різноманітність кольорів і відтінків: Офсетний друк дозволяє використовувати широку палітру кольорів і відтінків. Він забезпечує точне відтворення кольору і може надати реалістичні та насичені кольорові ефекти.
 3. Ефективність для великих обсягів: Офсетний друк є ефективним для масового виробництва. Після налаштування друкарських машин виробництво може бути швидким і автоматизованим, що дозволяє друкувати великі тиражі без значних затрат на час і працю.
 4. Висока продуктивність: Офсетний друк дозволяє друкувати на великих аркушах паперу, що забезпечує високу продуктивність. Завдяки можливості друкувати багато сторінок одночасно на великих аркушах, зменшується кількість потрібних проходів, що прискорює процес друку.
 5. Широкий вибір матеріалів: Офсетний друк можна використовувати для друку на різних типах матеріалів, таких як папір, картон, пластик і т. д. Це дозволяє використовувати його для різних видів друкованих продуктів, включаючи упаковку, брошури, рекламні матеріали та інше.
 6. Сприятливі витрати на великі обсяги: Офсетний друк економічно вигідний для великих тиражів. При виробництві великої кількості однакових копій, вартість на одну копію може бути значно нижчою порівняно з іншими методами друку.
 7. Довговічність: Офсетний друк забезпечує високу стійкість друку до стирання та впливу зовнішніх факторів, таких як сонячне проміння, вологість і т. д. Друковані матеріали можуть зберігати свій вигляд і якість протягом тривалого часу.

Незважаючи на численні переваги, офсетний друк також має деякі недоліки, які варто враховувати:

 1. Висока вартість початкового налаштування: Для офсетного друку потрібно виготовити спеціальні друкарські пластини та налаштувати друкарські машини. Цей процес може бути витратним і вимагати значних фінансових зусиль. Тому, якщо вам потрібно надрукувати лише невеликий обсяг матеріалів, інші методи друку можуть бути економічнішими.
 2. Обмежена можливість змін: Після того, як пластини для офсетного друку виготовлені і налаштовані, зміни у друкуваному матеріалі можуть бути складними. Якщо потрібно внести зміни до друкованого документа, необхідно виготовити нові пластини та повторити процес налаштування.
 3. Довший час підготовки до друку: Офсетний друк потребує часу на підготовку друкарських пластин, налаштування машин і підготовку матеріалів. Це може затримати процес друку, особливо при невеликих обсягах, коли швидкість виконання завдання є важливою.
 4. Обмежена гнучкість друку: Офсетний друк найбільш ефективний для друку однакових копій. Якщо потрібно друкувати персоналізовані матеріали з унікальними даними на кожній сторінці, інші методи друку, наприклад, цифровий друк, можуть бути більш підходящими.

Офсетний друк широко використовується в різних галузях і сферах діяльності.

Деякі з основних областей застосування офсетного друку включають:

 1. Видавництво: Офсетний друк є популярним методом для друку книг, журналів, газет, брошур та інших видань. Він забезпечує високу якість друку, точність передачі зображення та деталей, що робить його ідеальним для видавництв.
 2. Реклама та маркетинг: Багато рекламних матеріалів, таких як листівки, флаєри, білборди, постери і каталоги, друкуються офсетним способом. Він дозволяє отримати яскраві, насичені кольори та високу якість зображень, що важливо для вражаючої реклами та привертання уваги клієнтів.
 3. Упаковка: Багато видів упаковки, включаючи коробки, обгортки, етикетки та пакети, друкуються офсетним методом. Це дозволяє надати упаковці яскравий дизайн, логотипи та інформацію про продукт.
 4. Комерційний друк: Офсетний друк використовується для виробництва різноманітних комерційних матеріалів, таких як листівки, бланки, бірки, обкладинки, брошури тощо. Цей метод друку дозволяє отримати професійний вигляд та високу якість для корпоративних матеріалів.
 5. Художня графіка: Офсетний друк широко використовується в художній галузі для друку репродукцій картин, постерів, гравюр та інших художніх творів. Він дозволяє передати деталі та кольори оригінальних творів мистецтва.

Це лише кілька основних прикладів застосування офсетного друку, і його можна використовувати в багатьох інших галузях, де потрібен високоякісний, ефективний та надійний метод друку.

Якщо ви не впевнені чи офсетний друк підходить саме для вашого проекту, зв’яжіться з нами і наші професійні менеджери порадять вам найкраще та найбільш економічно вигідне рішення, яке, ми впевнені, задовольнить ваші потреби!

Хочу надрукувати книгу. Як це зробити?

07.06.2023

В 2022 році наша друкарня ПП «СКД» придбала ПОВНОКОЛЬОРОВУ друкарську машину KBA Rapida 74.

15.03.2023
Не знайшли, що шукали?