Вимоги до макетів

Для друку поліграфічної продукції потрібний макет.

Макет — це важливий крок у розробці будь-якого друкованого виробу за допомогою проектних програм, оскільки він забезпечує врахування всіх технологічних вимог.

Без макета неможливо надрукувати кінцевий продукт.

Вартість та термін робіт друку

Вартість і терміни наших послуг друку залежать від різних факторів, таких як формат, колір друку (чорно-білий або кольоровий), кількість сторінок друку, а також обсяг і якість наданої інформації (логотип, текст, ілюстрації, координати тощо).

Якщо у вас немає оригінального макету, ми можемо створити його на основі ваших уподобань.

Макети для друку приймаються у таких форматах

Макети приймаються у таких форматах: *.eps, *.pdf, *.cdr, *.psd, *.tif, *.indd створені у програмах: Adobe IIIustrator (до v.CS4), Adobe Photoshop (до v.CS4), Adobe InDesign (до v.CS4), Corel Draw (до v.16.0).

*Макет зберігається в нашому архіві, і в разі потреби Ви в будь-який момент маєте можливість замовити даний вид продукції.

Вимоги до макетів, виготовлених замовником:
  1. Оригінал-макет приймається на флеш-носіях або електронною поштою. При замовленні через електронну пошту вказуйте у супровідному листі вид роботи, тираж (кількість шт.), розмір продукції, яку плануєте замовляти, кількість фарб (ч/б або повнокольоровий друк), бажаний термін виготовлення та контактну інформацію.
  2. Усі макети (векторні або растрові) мають бути в колірній моделі CMYK або Grayscale. Чорний текст має бути С-0; M-0; Y-0; K-100.
  3. При використанні пантона, необхідно повідомити номер(и) бажаного кольору. Враховуйте, що Spot-Рantone і Рantone, переведений в CMYK відрізняються. Вибираючи колір, не варто довіряти зображенню Вашого монітора. Не слід також орієнтуватися на відбиток, отриманий на принтері.
  4. Розмір макета має бути 1:1 з урахуванням додаткових мінімумів 6 мм під обрізку (по 3 мм по периметру з кожної сторони). Важлива інформація (логотип, текст, ілюстрація тощо) мають бути розміщені не ближче, ніж у 5-10 мм від лінії різу.
  5. Для багатосторінкового буклету, брошури тощо. поля під обрізку повинні бути по 5 мм і відступ від лінії обрізки мінімум по 15 мм з кожного боку.
  6. Світлі відтінки меньше 8% и темні відтінки більше 92% може бути не видно.
  7. Макет не повинен мати жодних сторонніх елементів, які не будуть використовуватися під час друку.
  8. Слід уникати дрібних деталей, зображених у кілька кольорів (але допустимо в межах одного кольору).
  9. Елементи одноколірного макета бажано робити в чорному кольорі (С-0; М-0; Y-0; К-100) незалежно від того, якою фарбою буде надруковано тираж.

Вимоги до багатосторінкових документів (книг, брошур):

  • Макет має бути виготовлений у програмі верстки Adobe InDesign (до v.CS4) або в форматі Adobe PDF (файли даного формату повинні бути повністю підготовлені до друку, інакше макет не приймається).
  • Під час підготовки макету необхідно використовувати тріадні кольори (Cyan, Madgenta, Yellow, Black) і/або використовувати пантон (у разі необхідно уточнити точне найменування потрібного кольору).
  • У зв'язку з наявністю технологічних допусків на суміщення фарб не рекомендується робити виворотку на плашці, яка складається більше, ніж з 2-х фарб, шрифтом світліше ніж тло і розміром менше 8 пунктів. В іншому випадку можливе погіршення читабельності тексту.

Вимоги до растрової графіки:

  • Макет має бути виготовлений у програмі Adobe Photoshop (до v.CS4) та збережений у форматі *.tiff.
  • Усі шрифти повинні бути відрастрованні (або необхідно надати шрифт окремо).
  • Роздільна здатність растрових зображень 300 dpi без стиснення (у форматі *.tiff).
  • Усі відтінки, прозорість тощо, що знаходяться в макеті, повинні бути відрастрованні.

Вимоги до векторної графіки:

  • Макет має бути виготовлений у програмах Adobe Illustrator (до v.CS4) або Corel Draw (до v.16.0).
  • Усі шрифти потрібно перевести в криві (або надати шрифт окремо). Текст, не переведений у криві, може відображатися некоректно.
  • У разі використання спеціальних ефектів програми Corel Draw (лінза, тінь, прозорість, спеціальні заливки тощо) їх необхідно раструвати (bitmap), інакше можливе некоректне відображення цих ефектів.
  • При використанні ефектів тіней, прозорості, підсвічування тощо в програмі Adobe Illustrator необхідно застосовувати до них операцію Object/Appearance.
  • Мінімальна товщина ліній має бути не менше 0,1 мм або 0,3 пункту.
Не знайшли, що шукали?